Blog

9 października 2019

Lofoty – fotograficzny raj?

Lofoty. Każdy, szczególnie jadąc tam po raz pierwszy, chce zobaczyć i przywieźć ze sobą ikoniczne kadry. Mnie za pierwszym razem również nie ominęła ta fascynacja i potrzeba. Niektórym to w zupełności wystarcza, „zaliczają” Lofoty i planują kolejne fotograficzno-turystyczne destynacje. Ja chcę więcej. I o tym będzie ten artykuł.
21 marca 2019

Plecaki Gitzo Adventury 30L i 45L

Subiektywne spojrzenie fotografa krajobrazu na plecaki fotograficzne marki Gitzo – Adventury 30L i Adventury 45L.
21 czerwca 2018

Konkursy fotograficzne

Czy warto brać udział w konkursach fotograficznych? Jeżeli tak, to w jakich? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Czy z fotografii krajobrazu można się utrzymać i czy konkursy mogą w tym pomóc?
11 kwietnia 2018

Fotografujesz w Polsce?

"Dlaczego fotografujesz za granicą? Przecież w Polsce jest tyle fantastycznych tematów!" – w tym wpisie postaram się gruntownie odpowiedzieć na te delikatne kwestie.
6 grudnia 2017

Daleka Północ – podsumowanie

Kiedy już decyzja o wyjeździe zapadła, termin wybrany, bilety kupione – dobrze byłoby wiedzieć co robić, od czego zacząć, żeby nie ganiać po omacku i nie tracić cennego czasu.
23 października 2017

Broń na Spitsbergenie

Jak to naprawdę jest z tą bronią na Szpicu? Czy jest konieczna i nieodzowna? Kto jej potrzebuje? Ten artykuł jest skierowany do osób podobnych do mnie – do ludzi, którzy przede wszystkim nastawiają się na zdjęcia. I to jest prawdziwy cel ich wypraw.
1 października 2017

Svalbard? Ale gdzie to jest?!

Spitsbergen jest największą wyspą Norwegii, położoną w archipelagu Svalbard, na Morzu Arktycznym. Jest to ląd położony najdalej na północ, bo tylko ok. 1000 km od Bieguna Północnego.
28 lipca 2017

Tatrzański plener

Właśnie wracam po zmroku z Morskiego Oka z całodniowej wycieczki fotograficznej. Początkowo nic nie zapowiadało, że cokolwiek da się sfotografować.
16 maja 2017

Ice Cave

Jeżeli czytaliście poprzedni wpis, być może pamiętacie, że na liście miejsc, które chciałem zobaczyć na Islandii są jaskinie lodowe.