Blog

29 kwietnia 2021

Supermoon. Jaka piękna katastrofa.

Kwietniowy superksiężyc. Wszystko zaplanowane. Dopięte na ostatni guzik. Pogoda wspaniała. Czy coś może pójść nie tak?
24 listopada 2019

Memorial Maria Luisa – jeszcze o konkursach. I radości z życia.

Memorial Maria Luisa to jeden z tych konkursów, w którym zawsze miałem ochotę wziąć udział. Powodów jest wiele, ale jeden szczególny i bardzo dla mnie istotny. O tym jaki to powód i dlaczego uwiodła mnie Asturia, poczytacie w tym wpisie.
9 października 2019

Lofoty – fotograficzny raj?

Lofoty. Każdy, szczególnie jadąc tam po raz pierwszy, chce zobaczyć i przywieźć ze sobą ikoniczne kadry. Mnie za pierwszym razem również nie ominęła ta fascynacja i potrzeba. Niektórym to w zupełności wystarcza, „zaliczają” Lofoty i planują kolejne fotograficzno-turystyczne destynacje. Ja chcę więcej. I o tym będzie ten artykuł.
21 marca 2019

Plecaki Gitzo Adventury 30L i 45L

Subiektywne spojrzenie fotografa krajobrazu na plecaki fotograficzne marki Gitzo – Adventury 30L i Adventury 45L.
21 czerwca 2018

Konkursy fotograficzne

Czy warto brać udział w konkursach fotograficznych? Jeżeli tak, to w jakich? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Czy z fotografii krajobrazu można się utrzymać i czy konkursy mogą w tym pomóc?
11 kwietnia 2018

Fotografujesz w Polsce?

"Dlaczego fotografujesz za granicą? Przecież w Polsce jest tyle fantastycznych tematów!" – w tym wpisie postaram się gruntownie odpowiedzieć na te delikatne kwestie.
6 grudnia 2017

Daleka Północ – podsumowanie

Kiedy już decyzja o wyjeździe zapadła, termin wybrany, bilety kupione – dobrze byłoby wiedzieć co robić, od czego zacząć, żeby nie ganiać po omacku i nie tracić cennego czasu.
23 października 2017

Broń na Spitsbergenie

Jak to naprawdę jest z tą bronią na Szpicu? Czy jest konieczna i nieodzowna? Kto jej potrzebuje? Ten artykuł jest skierowany do osób podobnych do mnie – do ludzi, którzy przede wszystkim nastawiają się na zdjęcia. I to jest prawdziwy cel ich wypraw.
1 października 2017

Svalbard? Ale gdzie to jest?!

Spitsbergen jest największą wyspą Norwegii, położoną w archipelagu Svalbard, na Morzu Arktycznym. Jest to ląd położony najdalej na północ, bo tylko ok. 1000 km od Bieguna Północnego.